Program współpracy

Co możesz zyskać?

 • poznasz specyfikę pracy w sektorze NGO,
 • nauczyć się pisać wnioski i pozyskiwać fundusze na realizację projektów,
 • sprawdzisz się w nowym środowisku,
 • zobaczysz, jak wygląda praca projektowa w praktyce,
 • wejdziesz za kulisy organizacji wydarzeń,
 • być może będziesz samodzielnie realizował projekt lub jego część,
 • zdobędziesz ciekawe doświadczenie,
 • zrobisz coś dobrego dla środowiska lokalnego i dla siebie,
 • rozwiniesz i nabędziesz nowe umiejętności i kompetencje,
 • zyskasz możliwość realnego wpływu na swoje otoczenie,
 • zdobędziesz inspirację do samodzielnych działań społecznych,
 • wzmocnisz swoją pewność siebie i poczucie sprawczości,
 • będziesz mieć okazję pracy w międzynarodowym projekcie,
 • dowiesz się, jak pozyskiwać fundusze na własne inicjatywy społeczne,
 • poznasz nowe, ciekawe osoby,
 • możesz pracować w systemie hybrydowym.

W jakich obszarach możesz działać?

Nasza Fundacja działa w wielu obszarach, jesteśmy bowiem zespołem składającym się z osób o różnych kompetencjach. To z tego powodu realizujemy zarówno projekty młodzieżowe, obywatelskie, społeczne, kulturowe, jak i edukacyjne czy naukowe. Zobacz, co Cię czeka w każdym z nich.

Informacja europejska

Interesujesz się tematyką Unii Europejskiej? Chcesz dowiedzieć się, jak bezpłatnie wyjechać za granicę i zrobić coś fajnego? W tym obszarze zdobędziesz wiedzę o najważniejszych projektach Unii Europejskiej. Dowiesz się, czym jest program Erasmus+, Europejski Korpus Solidarności, Eurodesk. Sprawdzisz, jakie masz możliwości wyjazdów, szkoleń, kursów, oraz będziesz odpowiedzialny/odpowiedzialna za informowanie młodych ludzi, w jaki sposób można korzystać z inicjatyw proponowanych w ramach UE. W trakcie praktyki dołączysz do młodego i kreatywnego zespołu Eurodesk Chorzów. Zapoznaj się z naszą stroną na Facebooku: https://www.facebook.com/eurodeskchorzow

Działania partycypacyjne na rzecz młodzieży

Problemy i wyzwania młodych osób nie są Ci obojętne? Masz pomysł na działanie w swojej szkole, uczelni lub grupie rówieśniczej? Chcesz dowiedzieć się, skąd pozyskać środki i jak realizować projekty młodzieżowe? Jednym z głównych priorytetów naszej Fundacji jest współpraca z młodzieżą. Realizujemy wiele projektów z grupami formalnymi (np. Młodzieżowymi Radami Miast) i nieformalnymi, które chcą zmieniać świat. Organizujemy warsztaty, wydarzenia, kursy, szkolenia, tworzymy materiały edukacyjne, prowadzimy kampanie, a przede wszystkim rozmawiamy z młodzieżą, ekspertami ds. młodych i decydentami.

Sprawdź, jakie projekty realizujemy i/lub realizowaliśmy w tym obszarze:
Misja Partycypacja: młodzi podcasterzy obywatelscy
Akademia Liderów Dialogu,
Młodzi dają radę. Dobre praktyki w partycypacji młodych obywateli w polityki miejskie na poziomie lokalnym i regionalnym,
Inspiracje, innowacje, inicjatywy – dobre praktyki w edukacji obywatelskiej młodzieży.

Badania

Fundacja Wiedzy i Dialogu Społecznego Agere Ague ściśle współpracuje z jednostkami badawczymi w Polsce i na świecie. Nasz zespół tworzą m.in. naukowczynie, które wiedzą, jak ważne są rzetelne badania. Jeżeli chcesz poznać, w jaki sposób organizować i prowadzić badania społeczne lub z zakresu szeroko pojętej humanistyki, to Fundacja jest miejscem dla Ciebie. Pokażemy Ci, jakie narzędzia badawcze będą odpowiednie do Twojego tematu oraz jak z nich korzystać. Podzielimy się naszym doświadczeniem!

Interesuje Cię, jak wyglądają nasze badania, sprawdź:

Komunikacja i promocja

Interesujesz się promocją, reklamą, marketingiem? Chcesz dowiedzieć się, jak promowane są projekty społeczne? A może zauważyłeś/zauważyłaś jakieś niedociągnięcia w naszych socialach? W Fundacji projektujemy kampanie promocyjne od A do Z. Poznasz zasady content marketingu, podstawy SEO, dowiesz się, jak tworzyć odpowiednie komunikaty reklamowe. Nawiążesz znajomości z dziennikarzami i lokalnym medialnym światem. Dołączysz do zespołu cyfrowego, który odpowiedzialny jest między innymi za prowadzenie stron internetowych i realizację materiałów filmowych. Zespół stale rozwija się, uczestnicząc w różnych kursach i szkoleniach.

Jeżeli chcesz rozpocząć swoją przygodę z promocją, to ten obszar będzie idealny dla Ciebie! Nasza strona:

Nasza strona: https://www.agereaude.pl/pl/
Facebook: https://www.facebook.com/FundacjaAgereAude

Kultura i edukacja

Czeka Cię praca kreatywna i merytoryczna – tworzymy scenariusze zajęć, prowadzimy warsztaty edukacyjne, realizujemy projekty kulturalne. Łączymy kulturę z edukacją, nauczanie z zabawą, stawiamy na uczenie się przez działanie, równość i otwartość. To miejsce dla Ciebie, jeśli chcesz uczyć innych, interesujesz się kulturą lub myślisz o pracy edukatora. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zapoznaj się z projektami:

Kulturalna transfuzja,
Wybierz kulturę, z hejtem nie jesteś sobą,
Wyłowić historię – warsztaty teatru cieni,
Onomasta nie z miasta – wędrówki językowe jako zwierciadło historii,
Poczuj malarstwo wszystkimi zmysłami,
Brawo polski.

Organizacja wydarzeń

Warsztaty edukacyjne lub społeczne, spotkania młodzieżowe, gry miejskie, konferencje międzynarodowe i krajowe, szkolenia, wyjazdy integracyjno-edukacyjne, projektowe spotkania międzynarodowe itp. Jeśli zastanawiasz się, jak organizować tego typu wydarzenia, to miejsce jest dla Ciebie!

Dowiedz się więcej, klikając w poszczególne projekty:
Wybierz kulturę, z hejtem nie jesteś sobą,
Międzynarodowa Konferencja ZPM.

Fundraising

Chcesz poznać proces pozyskiwania funduszy na realizację własnego projektu? U nas dowiesz się, w jakich programach grantowych warto złożyć wniosek, jak poszukiwać krajowych i zagranicznych partnerów, na co zwracać uwagę przy opracowywaniu wniosku, w jaki sposób planować i kosztorysować projekty. Ten obszar na pewno Ci się spodoba, jeśli chcesz nauczyć się pozyskiwać środki i wcielać swoje pomysły w życie.

Archiwizacja i dokumentacja

Wśród sterty papierów czujesz się jak ryba w wodzie? Wybierz tę ścieżkę rozwoju w naszej Fundacji, a poznasz proces dokumentowania projektowego od A do Z. Nauczysz się porządkować, archiwizować dokumenty, tworzyć rozmaite umowy, rachunki, faktury, delegacje… i żadne pytania dotyczące podatków, umów o dzieło czy umów-zleceń nie będą Ci straszne.

Kliknij na poniższą grafikę, aby dowiedzieć się więcej o programie współpracy!